Warsztaty dla dzieci: co się dzieje w twoim mózgu?
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty z Dorotą Kościukiewicz-Markowską założycielką Szkoły Szczęścia. Na warsztatach dzieci bawiąc się w odkrywców poszukają odpowiedzi na szereg pytań dotyczących nie tylko pracy mózgu, ale również naszych emocji. Zajęcia odbywają się w ramach programu towarzyszącego wystawie "Sztuka szczęśliwych ludzi. Malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku"  w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3. Wstęp wolny.

Podczas spotkania dowiecie się co się dzieje w poszczególnych półkulach mózgu.Poznamy świat faktów lewej półkuli oraz świat wyobraźni prawej półkuli. Zobaczymy również co słychać w neuronach czyli komórkach mózgowych. Ciekawe do czego są one podobne? :) Lubicie kredki? Porysujemy trochę i poszukamy czym jest uważny obserwator. Będziemy badali świat kolorów i kształtów. Przyjrzymy się także temu jakie mamy podstawowe emocje oraz gdzie się one mieszczą. Czy mózg lubi się bawić, pracować, a może lubi ciszę? Na te pytania odpowiemy podczas sobotniego spotkania :)

Dorota Kościukiewicz-Markowska - redaktor naczelna, pomysłodawczyni i felietonistka magazynu „Szczęście podaj dalej”. Założycielka Szkoły Szczęścia. Nauczyciel uważności i psychologii pozytywnej, pisarka, szkoleniowiec, mówca. Absolwentka Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, oraz Neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Jest certyfikowanym nauczycielem Heroic Imagination Project – programu „Rozumienie ludzkiej natury” profesora Philipa Zimbardo. Ukończyła szkolenie z „Zarządzania konfliktem” realizowane przez Macieja Milczanowskiego – specjalistę d/s Bezpieczeństwa Narodowego z Centrum Zimbardo d/s rozwiązywania konfliktów. Autorka bajek i powieści o sensie życie. W wolnych chwilach maluje.

Więcej informacji: Szkoła szczęścia

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: