Wykład: Szczęście, miłość, komunikacja
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy zakochanych i szczęśliwych na wykład „Szczęście, miłość, komunikacja", który w Walentynki (14 lutego 2019 roku o godzinie 17.00) wygłosi dr Bogdan Balicki z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na pozór odległe od siebie zjawiska – miłość i komunikacja – łączy w istocie znacznie więcej, niż się na pozór wydaje. Miłość to nie tylko uczucie, to także kodowanie intymności w języku, a język do powstania, jak się dziś wydaje, bardzo potrzebował miłości i intymności. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, w jak skomplikowanych zależnościach intymnych i komunikacyjnych żyjemy, choć bywa że ta złożoność odsłania się przed nami w momentach kryzysu bądź miłosnego uniesienia. Szukając odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy i co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, nauka wyrusza w podróż po czasem bardzo dalekich i niespodziewanych obszarach. Postaram się przybliżyć Państwu fragment tej podróży.

To kolejne z wydarzeń towarzyszących wystawie czasowej „Sztuka szczęśliwych ludzi. Malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku”. Na spotkanie – WSTĘP WOLNY.