Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy na wykład Doroty Kościukiewicz-Markowskiej "Brak nieszczęścia nie jest szczęściem. Czym wobec tego jest szczęście według współczesnej nauki?". Podczas wykładu przyjrzymy się składowym szczęścia w ujęciu psychologii pozytywnej. Zgłębimy również odpowiedzi na pytania odnośnie umysłu i jego roli w budowaniu szczęścia. Czy można ustabilizować umysł? Jak i po co? Dotkniemy także tematu wyborów i decyzji. Kto decyduje? Czy potrafię działać zgodnie z wolą? Co to w ogóle oznacza? Czy jeśli mój cel łączy się z sensem, to czy musimy mówić o motywacji do działania? Czym jest w takim razie zaangażowanie? W trakcie spotkania omówimy powyższe kwestie, dotykając również tematu emocji i ich wpływu nie tylko na poziom szczęścia, ale i zdrowia.

Dorota Kościukiewicz-Markowska - pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu „Szczęście – podaj dalej", pomysłodawczyni i założycielka projektu Stop Stres. Szkoleniowiec, pisarka, felietonistka, terapeuta z psychologii pozytywnej i analizy egzystencjalnej, mówca. Autorka powieści z zakresu psychologii, filozofii i sensu życia: „Nie chwycisz wiatru w garść” oraz „Bez wysiłku”, jak również bajek dla dzieci zawierających dużą dawkę uważności i psychologii emocji pt. „Bajeczki nie tylko dla Majeczki. Mądre bajki z dobrą puentą”, oraz albumu „Pałac kolorów”. Specjalizuje się w psychologii pozytywnej, neurokognitywistyce, zarządzaniu konfliktem, analizą egzystencjalną, anatomią stresu i emocji, uważność, naturą umysłu.

Występowała z wykładami między innymi w Teatrze Polskim, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Akademii Sztuki czy 13 Muzach. Od 9 lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla dzieci, dorosłych, seniorów oraz firm z zakresu psychologii pozytywnej, neurobiologii, uważności, terapii egzystencjalnej, odkrywania sensu życia, psychokardiologii oraz świadomego rozwiązywania konfliktów. Na stałe związana jest z firmą StopStres.edu.pl i autorską Szkołą Szczęścia. Autorka książek filozoficzno-psychologicznych oraz bajek dla dzieci o tej samej tematyce, felietonistka. Pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu „Szczęście podaj dalej”. Była gościem m. in. w: Radiowej Trójce u Kasi Stoparczyk i Grażyny Dobroń, Chilli Zet u Dominiki Biegańskiej, Polsat News 2 w programie „Widzi mi się”, TVP 2 w programie „Pytanie na śniadanie”, TVP 1 w programie „Kawa czy herbata?”, Radio Szczecin u Małgosi Frymus oraz w telewizji Galaktyka Pomerania.

Wykład odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.