1000 Wycinanek Pana Andersena – warsztaty z wyobraźnią
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

W sobotę 16 marca 2019 zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat  na warsztaty  w ramach programu do wystawy Sztuka szczęśliwych ludzi – malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku, które odbędą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

Podczas zajęć będziemy tworzyć portrety sylwetowe, wycinać kolorowe wzory, rysować tuszem i piórem,  projektować kolorowe projekty do najpiękniejszych  baśni Andersena. Poznamy historię pisarza, którego dzieła zostały przetłumaczone na ponad 80 języków świata. Calineczkę, Królową Śniegu, Dziewczynkę z zapałkami i Ołowianego żołnierzyka,  znają niemal wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzą o tym, że znany pisarz nie rozstawał się z nożyczkami. Wycinanki to jego druga, nieznana światu pasja.

Tworzył   książki z obrazkami dla dzieci przyjaciół, w których umieszczał wycinki z gazet, oraz własne rysunki, wycinanki i zabawne komentarze czy wierszyki. Powtarzają się w nich często motywy obecne także w jego baśniach literackich: łabędzie, bociany, tancerki. Andersen również bardzo dużo rysował. 

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z Panem Andersenem, bo  przygód nie zabraknie!

 

Zajęcia prowadzi: Agata Kamińska

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wstęp: 10 zł