Olimpiada Artystyczna - zgłoszenia do 8 października 2018
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Rozpoczyna się nowy rok szkolny i nowa edycja Olimpiady Artystycznej. Laureaci i finaliści doskonale wiedzą, że olimpiada to nie tylko konkurs. To także fantastyczna przygoda i ludzie, z którymi wspólnie przechodzi się przez olimpijskie wyzwanie.

Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski konkurs kierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych interesujących się kulturą i sztuką. Na zwycięzców startujących w sekcji historii sztuki czekają indeksy na historię sztuki i kulturoznawstwo, dodatkowe punkty na kierunki pokrewne, zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii sztuki oraz nagrody rzeczowe w postaci laptopów, tabletów i e-booków, a także staże w instytucjach kultury. Konkurs organizuje, w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczeń, który chce wziąć udział w 43. edycji Olimpiady Artystycznej, musi zgłosić się do nauczyciela – opiekuna, wypełnić Kartę Uczestnika Olimpiady Artystycznej i ustalić z nauczycielem własny temat. Można również zgłosić się bezpośrednio do Krystyny Milewskiej, sekretarz Komitetu Okręgowego Sekcji Historii Sztuki działającego w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie do 8 października 2018 (poniedziałek).

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie:

www.olimpiada-artystyczna.pl

Uczniów chcących wziąć udział w Olimpiadzie Artystycznej zapraszamy na wykłady odbywające się w ramach Akademii Historii Sztuki w każdą środę od 19 września 2018 do 3 kwietnia 2019, o godzinie 17.00.