Lekcja na wynos

Od wielu lat realizujemy lekcje muzealne na wynos dla dzieci i młodzieży przebywających na różnych oddziałach szczecińskich szpitali, które w związku z chorobą nie mogą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych odbywających się w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Obecnie prowadzimy lekcje w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha, Arkońskiej, Unii Lubelskiej i Mącznej oraz w Zdrojach.

W ramach spotkań prezentujemy w szpitalu wybrane eksponaty i opowiadamy o najciekawszych wydarzeniach i zjawiskach związanych z prezentowanymi zabytkami. Tematy prowadzonych zajęć mogą dotyczyć historii i tradycji regionu, żeglugi, archeologii oraz kultury Afryki. Dzięki lekcjom dzieci i młodzież mają niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska eksponaty niedostępne dla ogółu zwiedzających. Specjalnie przygotowane zagadki, rebusy, krzyżówki, konkursy oraz ciekawe zadania pobudzające wyobraźnię z pewnością zachęcą do rozmowy na temat historii i sztuki oraz wyrażania własnych opinii. Zajęcia są bezpłatne!

 

Prowadzący:

Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ewa Kimak
tel. (+48) 91 43 15 278
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.