Akademia Brzdąca - zmiana terminu zajęć!
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Najbliższe zajęcia w ramach Akademii Brzdąca zaplanowne na 18 maja 2019, ze względu na 14. Europejska Noc Muzeów, zostały przeniesione na 25 maja 2019.

Zapraszamy dzieci w wieku 3–4 lat na spotkaniezatytułowane "Kleks: regularność i fantazja. Zakończenie Akademii"wprowadzające w magiczny świat sztuki, które poprowadzi Krystyna Milewska. Najmłodsi uczestnicy zajęć poznają tajemnice obrazów prezentowanych na wystawach w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Akademia Brzdąca to cykl niedzielnych spotkań z kustoszem, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 3–4 lat, wprowadzających w magiczny świat sztuki. Zajęcia polegają na opowieści o wybranym obrazie prezentowanym na ekspozycjach Muzeum Narodowego w Szczecinie i połączone są z działaniami plastycznymi. Malarstwo pokazuje świat widziany oczami artystów, zwraca uwagę na to, że dzieło ma nie tylko aspekt estetyczny, ale także pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Bezpośredni kontakt z barwą, obrazem, słowem otwiera widzów na odbiór sztuki wyobraźnią, sercem i myślą. Szczególnie najmłodsi – zainspirowani oglądanymi na wystawach pracami – z entuzjazmem rysują i malują postrzegany świat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od października do maja. Zapraszamy do mądrego i uważnego patrzenia na świat, sztuka bowiem cenniejsza jest niż złoto!

UWAGA: Najbliższe zajęcia odbędą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 3

Prowadząca: Krystyna Milewska

tel. (+48) 91 43 15 269

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wstęp: 8 zł 

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.