Konkurs mitologiczny na przedstawienie teatralne dla uczniów klas V-VIII SP

Zapraszamy uczniów klas V-VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie mitologicznym na najciekawsze przedstawienie teatralne dotyczące mitów Starożytnych Grecji i Rzymu. Na zgłoszenia czekamy do 7 lutego 2020.

 

Konkurs odbywa się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i organizowany jest przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi) w ramach programu edukacyjnego Akademia Antyczna.

 

Cele konkursu:

propagowanie uniwersalności mitów Grecji i Rzymu;

napisanie scenariusza w oparciu o mit lub mity;

stworzenie krótkiej formy teatralnej;

rozwijanie kreatywności scenicznej amatorskich grup teatralnych;

promowanie wzorców osobowych prezentowanych w mitologii;

kształtowanie postawy szacunku dla dorobku cywilizacyjnego Grecji i Rzymu.

 

Zakres przedmiotowy konkursu

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie autorskiego scenariusza odnoszącego się do wybranego mitu lub kilku mitów Grecji lub Rzymu.

Spośród nadesłanych scenariuszy komisja konkursowa wyłoni te, które przejdą do drugiego etapu konkursu – realizacji krótkiej formy teatralnej.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie krótkiej formy teatralnej w postaci przedstawienia teatralnego o tematyce związanej z wybranym mitem greckim lub rzymskim.

Maksymalna długość przedstawienia to 15 minut.

Zgłoszenie musi zawierać scenariusz w wersji elektronicznej. Warunkiem uczestnictwa jest również możliwość zaprezentowania sztuki przed publicznością i komisją konkursową w finale.

Artystyczne propozycje muszą być wyłącznie formami autorskimi, nie dziełami zapożyczonymi.

 

Uczestnicy

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas V–VIII szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego.

Może to być grupa szkolna lub klasowa składająca się z nie więcej niż 10 uczestników. 

 

Zasady uczestnictwa

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez nadesłanie elektronicznej wersji scenariusza oraz formularza zgłoszeniowego pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tabela zgłoszenia, regulamin i terminarz są dostępne na stronie internetowej www.muzeum.szczecin.pl w zakładce „Edukacja/Konkursy”. Uwaga! Na tej stronie będą zamieszczane wszystkie informacje dotyczące konkursu.

Scenariusz powinien być w zapisany formacie nadającym się do odtworzenia w standardowym oprogramowaniu Windows.

Termin nadsyłania prac upływa 7 lutego 2020 roku.

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

 

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap konkursu trwa do 7 lutego 2020 roku. Po tym czasie komisja konkursowa zgodnie z kryteriami wyboru prac konkursowych wyłoni spośród wszystkich nadesłanych prac maksymalnie 10, które zakwalifikują się do finału. Uczestnicy, którzy przejdą do finału, w ciągu 7 dni od zakończenia pierwszego etapu konkursu zostaną poinformowani za pomocą poczty elektronicznej o miejscu i terminie drugiego etapu.

 

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie:

REGULAMIN 

TABELA ZGŁOSZENIOWA

ZAŁĄCZNIK NR.1 (Zgoda na przetwarzanie danych osobowych osoby nieletniej)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

 

 Koordynatorki: Krystyna Milewska (Muzeum Narodowe Szczecin), Milenena Bielenis i Małgorzata Kryk (Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie)

 

Kontakt:

tel. kom. (+48) 797 705 269

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.