Jak na książęcym dworze... Spotkanie z Małgorzatą Dudą

Zapraszamy w sobotę, 17 marca o godzinie 16.30 do księgarni w Muzeum Narodowym w Szczecinie–Muzeum Tradycji Regionalnych (ul. Staromłyńska 27) na spotkanie autorskie z Małgorzatą Dudą, autorką ilustrowanych, wierszowanych książek dla dzieci o legendach pomorskich. Kuratorką projektu jest Małgorzata Peszko. Na Spotkanie wstęp wolny!

Podczas spotkania Małgorzata Duda zaprezentuję legendę o pomorskiej „czarownicy” Sydonii von Borck. Po wspólnym czytaniu zapraszamy na spacer po wystawie „Złoty wiek Pomorza”. 

Na spotkanie zapraszamy dzieci i rodziców. Przygotowane zostaną wygodne poduchy, przybory do rysowania i kolorowanki. Uczestnicy będą mogli także przebrać się w stroje z epoki i zrobić sobie w nich zdjęcia. 

Małgorzata Duda – z urodzenia i zamiłowania Pomorzanka. Specjalistka od legend i niezwykłych opowieści. Najbardziej lubi pracę z dziećmi. Współautorka przewodników i publikacji turystycznych. Przewodniczka nie tylko szczecińska, oprowadza po całym województwie. Autorka ilustrowanych, wierszowanych książek dla dzieci o legendach pomorskich. 

Zapraszamy na popołudnie jak na książęcym dworze!

 

Książka Małgorzaty Dudy "Sydonia von Borcke" dostępna jest w księgarniach Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz e-sklepie