Skarby czasu zarazy - interwencja kuratorska

Zapraszamy na wystawę „Skarby czasu zarazy”, wernisaż odbędzie się w czwartek, 10 marca o godz. 16.00, w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy.

Ekspozycję, której elementy znajdą się we wszystkich przestrzeniach wystawy głównej MNS–CDP, będzie można oglądać do końca września 2022 r.  

Na wystawie znajdą się najciekawsze obiekty pozyskane do kolekcji placówki podczas trudnego czasu pandemii, kiedy przez prawie półtora roku MNS–CDP było zamknięte dla publiczności. Niezależnie od okoliczności, działalność muzeum prowadzona była intensywnie, co zaowocowało wieloma projektami wystawienniczymi, edukacyjnymi i obywatelskimi oraz systematycznym powiększaniem kolekcji. Prezentacja zebranych podczas pandemii obiektów będzie też dowodem przywiązania publiczności do MNS–CDP. Odpowiedziała ona na apele wystosowywane przez muzealników, zwłaszcza przy okazji kolejnych rocznic, dotyczące szukania w archiwach domowych pamiątek i przekazywania ich w miejsce, gdzie mogłyby służyć kolejnym pokoleniom jako świadectwa minionych czasów. 

„Skarby czasu zarazy” to jedno z wydarzeń towarzyszących obchodom 6. rocznicy otwarcia MNS–CDP. Wernisaż rozpocznie się koncertem dziewczęcego zespołu „Polka”, a po wspólnym przejściu przez wystawę zwiedzający będą mogli wziąć udział w projekcji filmu dokumentalnego „Pacyfikacja Stoczni Szczecińskiej im. A. Warskiego w 1981 r.” autorstwa Agnieszki Kuchcińskiej-Kurcz i Moniki Mazanek-Wilczyńskiej. 

 

„Skarby czasu zarazy” - interwencja kuratorska
10 marca – 30 września 2022

Kurator: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz
Współpraca kuratorska: Paula Sendra

Organizator: Muzeum Narodowe w Szczecinie