Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa: Nici łączą pokolenia

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa to inicjatywa, której głównym celem jest promowanie różnorodności dziedzictwa regionu.

W tym roku ZDD odbywają się  pod hasłem „Po nich dziedziczymy”, nawiązującym do tradycji, wiedzy i dokonań naszych poprzedników.

Dział Etnografii Pomorza MNS włącza się w obchody projektem „Nici łączą pokolenia”, inspirowanym wyrobami rękodzieła ludowego – haftem i koronką. 

W trakcie trwania projektu, od 18 września do 16 października 2022, na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27 odwiedzający będą mogli zobaczyć kameralną wystawę haftów i koronek ze zbiorów etnograficznych MNS. Pokazane zostaną między innymi elementy stroju, pościele, obrusy, serwety i serwetki. 

W dniu otwarcia wystawy zapraszamy na godzinę 12.00 do gmachu muzeum przy ul. Staromłyńskiej 27 całe rodziny na wspólne wyszywanie i szydełkowanie. Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i pochwalenia się swoimi umiejętnościami. Starsze pokolenia będą mogły przekazać swoją wiedzę młodszym. 

Uwaga! Muzeum NIE ZAPEWNIA materiałów i przyborów, prosimy więc o zabranie ich ze sobą. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

 

Po spotkaniu chętne osoby będą mogły wypożyczyć muzeum swoje prace. Zostaną one zaprezentowane w przestrzeni ekspozycji. Będzie można je również składać przez cały okres trwania wystawy w kasie gmachu muzeum przy ul. Staromłyńskiej 27 w godzinach otwarcia instytucji (prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego). 

Zamknięcie wystawy odbędzie się 16 października o godz. 12.00. Tego dnia wylosujemy osoby, które otrzymają upominki za przekazane prace. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prelekcja.

 

Więcej o Europejskich Dniach Dziedzictwa: KLIK 

 

Wypożycz Muzeum swoją pracę!

Zapraszamy chętne osoby, aby na czas trwania wystawy „Nici łączą pokolenia” wypożyczyły muzeum własnoręcznie wykonane wyroby szydełkowe oraz prace (serwetki, poduszki, biżuteria, obrazki itp.) zdobione różnymi rodzajami haftu. Zostaną one wystawione w przestrzeni ekspozycji, gdzie będzie można je oglądać do 16 października.  

Prace można składać od 18 września w kasie muzeum przy ul. Staromłyńskiej 27 w godzinach otwarcia instytucji. Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego.

W dniu zamknięcia wystawy, 16 października o godz. 12.00, spośród twórców wylosujemy osoby, które otrzymają upominki. 

Klauzula informacyjna RODO

 

plakatedd2022 1