Fotokolaże Cezarego Dubiela „Nasze czasy”

Zapraszamy w piątek, 7 października 2022, o godz. 17.00, na otwarcie wystawy fotokolaży Cezarego Dubiela pt. „Nasze czasy”.

Wernisaż odbędzie się w Sali konferencyjnej / przestrzeni dialogu Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy na pl. Solidarności 1. Wstęp wolny.

Zaprezentujemy prace Cezarego Dubiela, stanowiące komentarz do trudnych czasów kryzysów, w których przyszło nam żyć: klimatycznego, ekonomicznego – wywołanego pandemią Covid i wojną w Ukrainie, a także humanitarnego oraz społecznego. 

Fotokolaże to symboliczne, surrealistyczne dzieła obrazujące nasze lęki i próby szukania dróg wyjścia z sytuacji beznadziejnych. Część eksponowanych prac powstała wcześniej i była już prezentowana publiczności. Zyskały one uznanie nie tylko widzów, ale też jury międzynarodowych konkursów, w których przyznawano Autorowi najwyższe nagrody. Wiele obrazów powstało wyłącznie na potrzeby tej wystawy. 

Ekspozycja będzie dostępna do końca listopada bieżącego roku. Prawdopodobnie stanie się idealną przestrzenią do spotkań i dyskusji wokół niepokojących zjawisk, z którymi przyjdzie nam się mierzyć przez kilka najbliższych lat.

Inicjatywę wspiera Sieć Ziem Zachodnich i Północnych. 

 

„Nasze czasy” 

8 października - 20 listopada 2022  

 

Autor: Cezary Dubiel
Kurator: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz
Korekta: Wiktoria Klera-Olszak

Organizator: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, Sieć Ziem Zachodnich i Północnych

NASZE CZASY foto small

znaki copy copy copy

 

BANK PKO