Najpiękniejszy list do świętego Mikołaja - wystawa pokonkursowa

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pracy dzieci nagrodzonych w X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego na najciekawszy „List do św. Mikołaja”.

W konkursie wzięło udział 250 osób (ok.10% stanowiły dzieci z Ukrainy).

Prace nadesłano między innymi ze Szczecina, Świnoujścia, Choszczna, Chojny, Bydgoszczy, Kielc, Bytomia, Trzcińska-Zdroju, Góralic, Stołecznej, Krzęcina, Piotrkowa Trybunalskiego i Drawska Pomorskiego. Oceniano je w trzech kategoriach wiekowych: 5-6 lat (49 uczestników), 7-8 lat (94 uczestników) i 9-10 lat (107 uczestników).

Kryteriami oceny były: staranność i estetyka wykonania (napisania) listu, oryginalność formy i wkład pracy własnej. Przyznano nagrody indywidualne i jedną nagrodę zbiorową dla 19 uczniów klasy III Szkoły Podstawowej Nr 44 w Szczecinie.

Przydzielono odpowiednio:

- w kategorii wiekowej 5-6 lat: 15 nagród i 2 wyróżnienia,

- w kategorii 7-8 lat: 22 nagrody i 4 wyróżnienia,

- w kategorii 9-10 lat: 20 nagród (w tym jedna wspólna dla 19 osób) i 2 wyróżnienia.

Najpiękniejsze listy będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 31 stycznia 2023 roku w sali konferencyjnej w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Nagrody ufundowano ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Zdjęcia prac: Ewa Sitarek