Wystawa czasowa: Wolność – nadzieja – początek

Zapraszamy 4 czerwca 2019 roku o godzinie 12.30 do sali konferencyjnej MNS–CDP. Tam, po wspólnym odśpiewaniu hymnu na placu Solidarności 1, odbędzie się uroczystość otwarcia wystawy prac plastycznych przygotowanych przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim.

Od lutego tego roku młodzież SOSW pod kierunkiem nauczycieli pracowała nad plakatami, których treść odnosi się do 30. rocznicy wyborów czerwcowych w 1989 roku. Młodzi artyści, pamiętając o głównym temacie „Wolność – nadzieja – początek”, mogli sami wybrać technikę wykonania plakatu. Warto zaznaczyć, że nauczyciele i opiekunowie od momentu otwarcia wystawy stałej Centrum Dialogu Przełomy aktywnie współuczestniczą w różnych wydarzeniach, których MNS–CDP było organizatorem. Uczennice i uczniowie brali udział w lekcjach muzealnych, nauczyciele w konferencjach, debatach, wernisażach.

Wystawa czynna do 26 czerwca 2019 roku.