Listy do św. Mikołaja - wystawa pokonkursowa

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej prezentującej prace nadesłane przez dzieci w wieku 5–10 lat na konkurs na najciekawszy list do św. Mikołaja.

Pisanie listów do świętego Mikołaja jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych.

W VI edycji konkursu wzięło udział ponad 200 osób. Wśród nich są dzieci ze Szczecina, województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Po burzliwych, wielogodzinnych obradach jury przyznało 43 nagrody w 3 kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-8 lat,  9-10 lat. Łącznie nagrodzono 60 osób (1 nagroda zbiorowa – 17 osób). W tym roku w konkursie zadebiutowali uczniowie ze szkoły szpitalnej w Szczecinie. Prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA, która prezentowana będzie do 31 stycznia 2019 roku w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych.

Nagrody w konkursie zostały sfinansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.