Wystawa plenerowa: Operacja „Papież”

Wystawa prezentuje kulisy przygotowań do wizyty w Szczecinie Jana Pawła II, która miała miejsce 11 czerwca 1987 r., opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce niedługo przed wizytą i w trakcie jej trwania.

Prezentowane materiały (skany dokumentów i zdjęć) ukazują prawdziwe intencje władz PRL, przypominają Polskę II połowy lat 80. oraz to, co przyniosła papieska wizyta w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Część materiałów, ze zbiorów instytucji, albo archiwów domowych, została użyta po raz pierwszy właśnie na cele tej wystawy.

Wernisaż wystawy miał miejsce 11 czerwca 2017 r. na Jasnych Błoniach. Niestety po trzech dniach wystawa została zniszczona przez wichurę.

Wystawę, w nowej aranżacji, na trwalszych prezenterach, będzie można oglądać do końca lipca 2018 roku.