Rotmistrz Pilecki. Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz

Dziewiętnaście najlepszych plakatów, które zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie „Rotmistrz Pilecki. Bohater niezwyciężony. Raport z Auschwitz”, zostanie zaprezentowanych na wystawie w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy.

Wernisaż odbędzie się 10 stycznia o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej – przestrzeni dialogu. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 3 lutego 2017 roku. 

Konkurs, objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, ogłosiła krakowska Fundacja Gdzie. Wpłynęło aż 150 prac z Polski, Kanady, Ekwadoru, Ukrainy, Niemiec i Japonii.  Zwycięzcą konkursu został Zbigniew Babiński z Elbląga. Drugie miejsce ex aequo zajęli: Wojciech Sobolewski z Warszawy i Jarosław Polkowski z Biskupca. Na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo: Grzegorz Myćka z Zielonej Góry i Lex Drewinski z Falkensee (Niemcy).

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w listopadzie 2016 roku, a zwycięskie prace były już prezentowane w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu oraz w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej – podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Rotmistrz Witold Pilecki. Żołnierz-bohater-patriota”

zaproszenie pilecki www

Pilecki plakat babinski www