"historie". Fotografie Pawła Zgrzebnickiego

Wystawa „historie” przedstawia portrety osób napotkanych podczas 10 lat podróży do najdalszych zakątków świata. Autor zdjęć stara się odpowiedzieć na pytanie, co łączy ludzi mieszkających w różnych częściach naszego globu. W czym jesteśmy do siebie podobni? Czym się różnimy? Jak żyjemy?

Czy naprawdę tak wiele nas dzieli? Spoglądając na fotografie, widz spotyka odległe kultury, a jednocześnie odbywa intymną podróż, nawiązując bliską relację z każdą prezentowaną postacią. Wybór tematu stawia tę pracę na pograniczu etnografii, reportażu, osobistego wyznania oraz swoistego manifestu, postulującego szacunek dla człowieka, jego kultury i tradycji.

Paweł Zgrzebnicki (rocznik 1977) – jest podróżnikiem, organizatorem wypraw, fotografem i autorem tekstów. Odwiedził ponad 60 krajów, publikując po wyprawach relacje, dokumentację fotograficzną, przygotowując wystawy i prezentacje. Od wielu lat prowadzi serwis internetowy „Dzienniki Wypraw”, na którym dzieli się z czytelnikami felietonami podróżniczymi oraz fotografiami z najdalszych zakątków świata. W 2015 roku odbyła premiera jego filmu dokumentalnego „Wschodnie Indochiny".

Wydarzeniu towarzyszy wernisaż i spotkanie autorskie związane z wydaniem książki „historie”, zawierającej ponad 100 artystycznych zdjęć etnograficznych.

Wernisaż odbędzie się 18 października 2016 (wtorek), o godzinie 18.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3, wstęp wolny.

Wystawa będzie prezentowana do 30 listopada 2016

Więcej informacji:

www.zgrzebnicki.com

www.DziennikiWypraw.pl

Organizatorzy

Agencja Zegart

Muzeum Narodowe w Szczecinie