Statki ze Stoczni Szczecińskiej i technika okrętowa

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną pamiątki znajdujące się w prywatnych zbiorach członków SIMP – dyplomy, medale, toporki używane do symbolicznych wodowań, fotografie z uroczystości, a także specjalny „Laur olimpijski” za prom zbudowany na olimpiadę w Moskwie w 1980 roku.  

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprezentuje obiekty ze swojej kolekcji: modele jednostek zbudowanych w Stoczni Szczecińskiej, m.in. pierwszego parowca typu B-32, jednostek badawczych budowanych na zamówienie armatora zagranicznego, promu pasażerskiego „Pomerania”, przełomowego dla istnienia i rozwoju stoczni w początkach lat 90-tych kontenerowca typu B-183 i ostatniego ze względu na upadłość stoczni już niezbudowanego promu „Piast”. Będzie można także obejrzeć modele jednostek pływających, powstających w prywatnej spółce Partner Stocznia, która jest współorganizatorem 4. Międzynarodowego Kongresu Morskiego oraz obchodów okolicznościowych 70-lecia SIMP. 

Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz obchodzące 70-lecie działalności Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich zapraszają na wystawę poświęconą produkcji w Stoczni Szczecińskiej i technice okrętowej. Ekspozycję można oglądać w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3.