VIRGO: "zodiakalna" kolekcja Michała Marczewskiego

Cała seria ma charakter koncepcyjny, niekomercyjny. Projektanta zainspirowała moda wieczorowa lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku, a w szczególności kontrast w propozycjach wieczorowych Coco Chanel czy Christiana Diora. To czas, kiedy kobiety mogły wybierać pomiędzy pierwszymi wręcz minimalistycznymi 

propozycjami Chanel a znanymi z teatralnego przepychu kreacjami Diora. Sama nazwa kolekcji (Virgo to zodiakalna Panna) ma wskazywać na pewną zachowawczość – projektant unika w kolekcji głębokich dekoltów i przezroczystości. Ubrania według jego koncepcji mają schlebiać kształtom kobiecej sylwetki, ale bez epatowania erotyzmem. 

Osiemnaście zestawów ubrań szytych technikami charakterystycznymi dla haute couture, powstało w warsztatach i szwalniach znajdujących się na Pomorzu Zachodnim. Ze względu na ręczne przeszycia i wykończenia, niektóre modele powstawały nawet 60–70 godzin. 

Michał Marczewski jest pochodzącym ze Szczecina projektantem samoukiem. Konstrukcji i projektowania uczył się przez 10 lat od krawcowych w teatrach, w dużych i małych zakładach odzieżowych. Co roku pokazuje przynajmniej dwie kolekcje pod metką Atelier Marczewski – brał udział m.in. w Polskim Tygodniu Mody oraz Berlin Fashion Week. W 2011 roku określony został przez magazyn Elle jako "mistrz sukien koktajlowych", a magazyn Vogue Italia opublikował fotografie z kampanii projektanta jako jedno z najlepszych zdjęć mody w sezonie jesień-zima 2011. Współpracował m.in. z Katarzyną Groniec, Olgą Nieśpielak, Ewą Farną, Joanną Brodzik oraz Olgą Bończyk, Magdaleną Parys oraz Anną Jurksztowicz.