Galeria 111

pl. Żołnierza Polskiego 11/1, godziny otwarcia 16.00–21.00

Jako Galeria 111 opracowaliśmy i wydaliśmy 10 grafik z cyklu „Szczecin – Port i Rzeka” na podstawie obrazów autorstwa szczecińskiego artysty Macieja Woltmana.

Prace zostały wydane w bardzo ciekawej technice graficznej – giclée. Ich nakład jest limitowany, a zgodność grafik z oryginałem potwierdza specjalny certyfikat z hologramem oraz sygnaturą twórcy.

Galeria 111, pl. Żołnierza Polskiego 11/1, godziny otwarcia 16.00–21.00

 

Możemy obserwować renesans zainteresowania ideą miasta związanego nierozerwalnie z rzeką i z portem. Szczecin wraca do swoich korzeni, czyli do wizerunku, który wciąż funkcjonuje w pamięci i w doświadczeniu jego mieszkańców, w tym również – w twórczości (lokalnych) artystów.Jest to powrót do twórczych tradycji sięgających w istocie czasów niemieckich, pruskich i dalej – do okresu Gryfitów oraz, wcześniej, Słowian. Tylko w ostatnich stuleciach nadodrzański Szczecin portretowali twórcy tacy jak Hans Hartig, Eugen Dekkert, Fritz Modrow. Uznaje się ich dziś za miejskich i marynistycznych klasyków, ale znaleźli przecież po wielu latach godnych następców. Chcemy odnowić i ożywić cenną tradycję szczecińskiego malarstwa (marynistycznego). Kolejne wydawane przez nas teczki zawierają limitowane serie malarskie i graficzne przygotowane w technice giclée. Przedstawiają współczesne miasto sportretowane przez (lokalnych) twórców – miasto przetworzone przez ich doświadczenie i biografię, ale także miasto osadzone w artystycznej historii Odry i Zalewu Szczecińskiego.

 

logo