Galeria Sztuki Współczesnej ArtGalle

ul. Śląska 53, godziny otwarcia 18.00–22.00

Jedną z najcenniejszych wartości sztuki jest jej moc przenoszenia odbiorcy w mentalnie innywymiar. Mam nadzieję, że dzięki wystawie malarstwa Małgorzaty Lazarek „Myśli zapętlone” będziecie mieli Państwo okazję choć na moment    oderwać się od codzienności, zanurzyć wzrok i tytułowo »zapętlić myśli« wokół prezentowanych obrazów. Ich wielopłaszczyznowość objawia się nie tylko w samej formie, przenikających się warstwach rysunku i malarstwa, ale również w bogatej treści, pozbawionej ustanowionych symboli, dzięki czemu pole interpretacji każdego z dzieł jest obszerne i zależne od indywidualnych doświadczeń widza.
Jolanta Szczepańska-Andrzejewska, ArtGalle

Jestem typem umiarkowanego, sentymentalnego zbieracza. Zbieram na pamiątkę, zbieram bo urzeka, zbieram bo mi się kojarzy dobrze. Ten stan ma także przełożenie na moją twórczość – zlepiam emocje, wspomnienia, zdarzenia – zapętlam myśli. Nie chodzi o to, że mam za dużo przedmiotów, że maluję różne luźno zebrane rzeczy, ale o to, że są one intymnym zapisem czasu minionego – emocji które były. To archiwum pamięci, które bezustannie przetwarzam i przelewam na płótno lub papier. Przenikające się wspomnienia to ważny element mojej twórczości, którą charakteryzuje estetyka pozornego chaosu.
Małgorzata Lazarek, artystka