Morskie Centrum Nauki

ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 10, godziny otwarcia:  iluminacja 21.00–24.00, zwiedzanie 21.00–23.00 (wyłącznie zgłoszenia)

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów nasz obiekt rozświetli iluminacja, której czas emisji zostanie specjalnie przedłużony do północy. Jednocześnie od godziny 21.00 do 24.00 będzie można zwiedzać obiekt. W związku z tym, że budynek jest terenem budowy, uczestników będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa. Korzystając z okazji, że uczestnicy będą musieli nosić kaski proponujemy, by przynieśli swoje latarki czołówki, które umieszczą na kaskach.

Nasi przewodnicy – specjaliści MCN opowiedzą, co będzie się mieściło w poszczególnych pomieszczeniach. Trasa zwiedzania obejmie między innymi miejsca, w których zainstalowana będzie wystawa stała, składająca się z ponad 200 eksponatów interaktywnych, planetarium, pomieszczenia pracowni naukowo-edukacyjnych oraz wejście na najwyższy poziom budynku – taras, skąd podziwiać można nocną panoramę Szczecina, Wały Chrobrego, marinę i port.

Zwiedzanie MCN odbywać się będzie w grupach dziesięcioosobowych zgodnie z regulaminem zwiedzania zatwierdzonym przez firmę ERBUD, przepisami BHP (kaski ochronne, kamizelki). Budynek MCN mogą odwiedzić osoby pełnoletnie, które wyślą zgłoszenie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z informacją, w jakich godzinach chcą zwiedzać Centrum (od godz. 21.00 do 23.00). Zgłoszenia przyjmowane będą do poniedziałku 11 maja (do godz. 15.00). Z powodów organizacyjnych liczba grup jest ograniczona, zatem o udziale w zwiedzaniu decyduje kolejność zgłoszeń.