Muzeum Geologiczne Uniwersytetu Szczecińskiego

ul. Mickiewicza 16a, godziny otwarcia 18.00–22.00

 

Instytut Nauk o Morzu i Środowisku US
Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych US

Podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszych wystaw. Nasi goście będą mieli wyśmienitą okazję by zapoznać się z barwnym i przebogatym światem minerałów, skał oraz prehistorycznych kreatur „zaklętych w kamieniu”, czyli skamieniałości.

Na zwiedzających czeka również nie lada atrakcja w postaci nowej wystawy okazów z kolekcji śp. Beaty Zielińskiej, znanej szczecińskiej kolekcjonerki. A jest co zobaczyć! Podziwiać będzie można m.in. przepiękne agaty, jaspisy, kalcyty oraz wiele innych mineralnych cudów natury. 

Ponadto będzie można zapoznać się z historią geologiczną regionu Morza Bałtyckiego, czy też zobaczyć słynne kule szczecińskie i dowiedzieć się, kiedy i w jakim środowisku powstawały oraz dlaczego noszą taka nazwę.

Jeśli zastanawiacie się, dokąd pojechać na wakacje, to decyzję tę będziecie mogli podjąć po obejrzeniu wystawy „Życie mórz i oceanów”. Kto wie, może różnokształtne i niesamowicie kolorowe muszle ślimaków tropikalnych szepną Wam do ucha, gdzie znajduje się najpiękniejsza i najdogodniejsza plaża do wypoczynku?

Zwiedzającym udostępnione będą również stanowiska multimedialne i interaktywne, np. gra edukacyjna „Wybrane surowce Polski”, fotoplastykon ze zdjęciami minerałów w 3D, a także jedyna w swoim rodzaju gablotka z minerałami fluorescencyjnymi. W ofercie jest także możliwość obejrzenia pod binokularami próbek piasków plażowych oraz pustynnych niemal z całego globu ziemskiego. 

Za pośrednictwem mikroskopu biologicznego oraz mikroskopu polaryzacyjnego, będzie można także podejrzeć świat mikroorganizmów oraz szczegółowo przyjrzeć się budowie skał krystalicznych

Z kolei miłośników programów o tematyce przyrodniczo-geologicznej zapraszamy do sali projekcyjnej na pokazy filmowe.