Teatr Współczesny w Szczecinie

Wały Chrobrego 3

Liczba miejsc: 20. Zapisy (tylko dla osób z biletem na sobotni spektakl) telefoniczne lub mailowo:

Wyjątkowa propozycja przygotowana przez Teatr Współczesny w ramach tegorocznej Nocy Muzeów. Po spektaklu „SPARTAKUS. Miłość w czasach zarazy” zapraszamy na oprowadzanie z autorem scenografii, Danielem Rycharskim. Główna części scenografii spektaklu powstała z materiałów pozyskanych od rolników z kilku mazowieckich oraz zachodniopomorskich wsi, a w pracach nad jej elementami udział wzięło stowarzyszenie osób LGBT+ Lambda Szczecin oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze wsi Stobno. Obiekty rolnicze, setki ręcznie wykonanych, krepinowych kwiatów czy dożynkowe postaci chłopa i baby to tylko niektóre elementy scenerii, o powstaniu których opowie Rycharski.

Daniel Rycharski (ur. 1986) – artysta, aktywista, twórca obiektów i działań w przestrzeni publicznej, wykładowca związany z Akademią Sztuki w Szczecinie. Laureat Paszportu Polityki w kategorii Sztuki Wizualne za rok 2016. Związany artystycznie z Kurówkiem i regionem sierpeckim, gdzie rozwija autorskie strategie współpracy z lokalną społecznością. Swoją praktykę artystyczną postrzega jako rodzaj aktywizmu na rzecz osób LGBT oraz refleksję nad współczesną formą duchowości i religijności. Jego wystawa indywidualna „Strachy” stała się jedną z najważniejszych wypowiedzi artystycznych ostatnich lat.