Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, godziny otwarcia 18.00–24.00

Podróż do przeszłości
Wizyta w Zamku przeniesie widzów w świat dawnego Pomorza – z najsłynniejszą szczecińską czarownicą Sydonią von Borck, rycerzami, legendami, obrzędami, najznamienitszymi książęcymi dworzanami oraz rzemieślnikami.

Od godziny 18.00 do 24.00 będzie możliwe bezpłatne zwiedzanie wszystkich wystaw stałych i czasowych. Dostępne będą: „Cela czarownic”, „Zbrojownia”, „Szczecińskie historie prawdziwe i zmyślone”, „Gabinet Lubinusa”, „Rajskie owoce”, „Na pańskich stołach i w kredensach”, „Kabinet 2.0”. Czynny będzie sklepik muzealny z zamkowymi wydawnictwami (dostępnymi w okazyjnych cenach). O każdej pełnej godzinie pojawią się także rajskie jabłuszka biblijnego węża.

Między godziną 18.00 a 20.00 oraz 22.00 a 24.00 można będzie wykonać pamiątkowe historyczne selfie, w trzech postaciach – dworskiej, rycerskiej i magicznej.

Od godziny 18.00 do 21.00 bezpłatnie udostępniona zostanie także najwyższa zamkowa galeria – na wieży kościoła zamkowego.