TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4, godziny otwarcia 11.00–24.00

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie jest na co dzień otwarta dla publiczności najdłużej spośród wystawienniczych instytucji w mieście: w piątki i soboty do 21.00, a w pozostałe dni tygodnia do 19.00. Stali bywalcy wiedzą, że wydarzenia w TRAFO czasami przeciągają się do późnej nocy bez specjalnej okazji czy święta. Powodami do spotkań są sztuka i publiczność. Na Noc Muzeów patrzymy więc z przymrużeniem oka, jako na ludyczną atrakcję. Sugerujemy doświadczanie sztuki każdego dnia. W końcu najlepiej oglądać ją samemu, a nie grupowo, tak jak ogląda się film czy czyta książkę. Podczas Nocy Muzeów jesteśmy jak zwykle otwarci dla publiczności do północy. Przybywajcie!

Aktualnie możecie zobaczyć u nas międzynarodową wystawę „Pierwsze miejsce w tabeli?”.  Ekspozycja, prezentowana w przestrzeni całego budynku, podejmuje temat futbolu i jego społeczno-kulturowych.
Więcej informacji: KLIK

Nie przegapcie Witryn Pokojowych na fasadzie budynku sąsiadującego z TRAFO. Można w nich oglądać zdjęcia z wtargnięcia aktywistek Pussy Riot na stadion w Moskwie podczas Finału Mistrzostw Świata FIFA Russia 2018.
Więcej informacji: KLIK

Zapraszamy do TRAFO Books & Coffee – naszej księgarnio-kawiarni z ambitnymi książkami o sztuce i filozofii. Znajdziecie tam również dobrą kawę, przekąski, zimne piwo i niezłe wino, które można skonsumować w klimatycznym ogródku przed budynkiem.

Poza TRAFO możecie dodatkowo zobaczyć nasze wystawy:
Natalia Romik Kryjówki. Architektura przetrwania – do 17 lipca w warszawskiej Zachęcie, a od 4 sierpnia do 6 listopada w TRAFO
Dlaczegóżby ludzie nie mieli pokazywać kilku profilów jednocześnie? – do 21 maja w Galerii Poziom 4 Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie