Muzeum Tradycji Regionalnych MNS

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27
Wystawy czynne od 18.00 do 24.00
Pokaz tańców barokowych: 19.00

Na dziedzińcu Muzeum Tradycji Regionalnych przy Staromłyńskiej 27 wystąpi grupa miłośników kultury barokowej METRUM. Pokaz rozpocznie się o godzinie 19.00, zespół opowie o sobie, a następnie zatańczy trzy tańce barokowe. Następnie każdy będzie miał okazję przyjrzeć się z bliska ich przepięknym strojom i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z członkami grupy.

METRUM, czyli Muzyka, Edukacja, Taniec, Rekonstrukcja, Ubiór, Marzenia. Miłośnicy kultury barokowej ze Szczecina.

Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła wspólna pasja – kultura XVIII wieku. Chcemy zarażać innych miłością do tych niezwykłych czasów, wspólnie organizować integracyjne stylowe wydarzenia oraz zachęcać do współpracy. Wśród nas są muzycy, tancerze, historycy, językoznawcy, miłośnicy sztuki, a także znawcy sztuki krawieckiej, szewskiej, fryzjerskiej oraz fotograficznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą powiększyć grono szczecińskich entuzjastów kultury epoki baroku.

AKTUALNE WYSTAWY:
Wystawy stałe: