Westival – Sztuka Architektury

Wystawy Westivalu – Sztuk Architektury w Willi Lentza, al. Wojska Polskiego 84

Po pandemicznej przerwie do Szczecina wraca Westival – Sztuka Architektury. Między 11 a 15 maja 2022 roku zaplanowano cykl festiwalowych wydarzeń – wystawy, wykłady, dyskusje prezentacje, projekcje filmowe oraz spacery. Mottem czternastej edycji Westivalu jest „Przyszłość polskiej architektury, na którą czekam”, a jej kuratorem Piotr Śmierzewski, architekt (pracownia ANALOG) i wykładowca akademicki. Centralną przestrzenią będzie Willa Lentza. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Główna wystawa „Młoda Polska” będzie próbą przedstawienia stanu najnowszej architektury i jednocześnie prezentacją młodych i już uznanych pracowni oraz architektów. Jej dopełnieniem będzie druga ekspozycja przygotowana przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki – „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa, a także znakomita publikacja, opowiada o budynkach, przestrzeniach oraz twórcach, którzy wpłynęli na kształt miast po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wystawa zostanie uzupełniona o kontekst lokalny związany z urbanistyką i architekturą Szczecina.