Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza

FILHARMONIA IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W SZCZECINIE
Adres: ul. Małopolska 48
Godziny otwarcia: 22.00–24.00 (ostatnie wejście o 23.30)

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów Filharmonia w Szczecinie ponownie otworzy swoje przestrzenie dla zwiedzających. Nie będzie to jednak standardowe zwiedzanie budynku z przewodnikiem. Goście Europejskiej Nocy Muzeów, którzy tego dnia zdecydują się wstąpić do filharmonii, będą mieli możliwość odbycia indywidualnego spaceru po dwóch galeriach mieszczących się w budynku.

18 maja od godziny 22.00 do północy (ostatnie wejście o 23.30) będzie można zobaczyć dwie wystawy– światowej sławy fotografika Ryszarda Horowitza oraz zdjęcia Szczecina autorstwa szczecińskich artystów.

RETROSPEKTYWA: Ryszard Horowitz
W Galerii Poziom 4. prezentowana jest jubileuszowa wystawa z okazji 85. urodzin Ryszarda Horowitza - fotografa i fotokompozytora znanego ze swojej umiejętności łączenia różnych technik w niezwykłe kompozycje wizualne. Ekspozycja to przegląd jego najważniejszych dzieł z lat 1969–2022, ukazujący jego podejście do tak różnorodnych tematów jak moda, motoryzacja, emocje, iluzja i futurystyczne spojrzenie na świat.

Z miłości do Szczecina
W Galerii przy Cerkwi czeka niezwykłe spotkanie z fotografią i historią Szczecina. Prezentowane prace są efektem współpracy wybitnych artystów i pasjonatów kultury – każde zdjęcie na wystawie przenosi nas w inny zakątek naszego pięknego miasta, ukazując jego różnorodność i bogactwo.