Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

Godziny otwarcia: 18.00–24.00

NA MIEJSCU:
Zwiedzanie wystaw i motoeksperymentarium

W kiniarni, w tramwaju na wystawie głównej, wyświetlać będziemy filmy z udziałem znanych artystów, którzy wspominali swoje samochody z lat PRL-u. Wystąpią: Krzysztof Daukszewicz, Bronisław Cieślak, Zbigniew Wodecki, Artur Andrus, Kazimierz Kaczor, Stanisław Tym, Tadeusz Ross. Od godz. 18.00 do 22.00 w holu będzie można oglądać miniwystawę przygotowaną przez modelarzy ze Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego. Wystawione będą modele pojazdów, samolotów, okrętów i figurki wykonane z plastiku oraz z kartonu. Niektóre modele do samodzielnego złożenia będzie można kupić.

W nowym skrzydle muzeum, w sali konferencyjnej na drugim piętrze odbędzie się cykl wykładów Muzealna noc mądrości.
18.15 Czy Pan Samochodzik mógł jeździć maluchem?, dr Andrzej Wojciech Feliński
19.30 Jak maszyny pomogły (lub nie) kobietom, Sabina Wacławczyk
21.00 Co nas łączy – historia klejów, łączeń i wiązań, Tomasz Tarasiuk
22.15 Światowe podróże Stoewerem, dr Andrzej Wojciech Feliński

NA WYNOS:
Parada zabytkowych samochodów i motocykli należących do kolekcjonerów z naszego regionu.

Wyjazd o godz. 17 z dziedzińca muzeum. Trasa parady: ul. Niemierzyńska 18A – ul. Zygmunta Krasińskiego – al. Wyzwolenia – rondo Giedroycia – ul. Piotra Skargi – al. Wojska Polskiego – pl. Zwycięstwa – Brama Portowa – al. Niepodległości – al. Wyzwolenia – ul. Zygmunta Krasińskiego – ul. Niemierzyńska 18A.

Po zakończeniu parady, niektóre zabytkowe pojazdy pozostaną na dziedzińcu muzeum.