Wielki Finał konkursu na najciekawszy list do św. Mikołaja rozstrzygnięty!
Muzeum Narodowe w Szczecinie
| Wały Chrobrego 3, Szczecin, Polska

15 grudnia rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy list do św. Mikołaja i otworzono wystawę najciekawszych prac nadesłanych na konkurs, którą będzie można oglądać do 30 stycznia 2017 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, przy ul. Wały Chrobrego 3.

Była to IV edycja konkursu. Wzięło w nim udział 250 osób. Wśród uczestników konkursu były dzieci ze Szczecina, Świnoujścia, Kalisza Pomorskiego, Piaseczna, Osiny, Trzcińska –Zdroju, Trzcianki, Stołecznej, Chocenia, Krzęcina, Pomierzyna. Jury obradowało kilka dni. Oceniano prace w 3 kategoriach wiekowych:

- dzieci 5-6 lat

- dzieci 7-8 lat

- dzieci 9-10 lat

Jury oceniając wysoko walory prac wykonanych grupowo postanowiło wprowadzić dodatkową kategorię dla poszczególnych grup wiekowych – prace zbiorowe i przyznało w związku z tym dodatkowo: 2 nagrody i 2 wyróżnienia.

Ogółem w konkursie przyznano 22 nagrody i 2 wyróżnienia,  nagrodzono łącznie: 94 osoby

LAUREACI IV EDYCJI KONKURSU NA NAJCIEKAWSZY LIST DO ŚW. MIKOŁAJA

KATEGORIA 5 -6 LAT

Borys Matuszak, SP w Stołecznej

Oliwia Marszałek, Przedszkole Publiczne nr 64 Szczecin

Aleksandra Kubiak, Przedszkole Publiczne nr 64 Szczecin

Bartosz Szwechłowicz, Szczecin

PRACE ZBIOROWE

I Miejsce

Przedszkole Publiczne Nr 30 „CHOCHLIK” w Szczecinie – 25 osób: Alenowicz Jan, Barszczewska Maria, Burdun Tomasz, Bylewska Alicja,  Chłysta Mateusz, Czarnecka Karolina, Daszuta Kacper, Dombżalska Magdalena, Dorna Bartosz, El Hefnawy Imen, Ferlas Olga, Ginter-Nadolska Lena, Graczyk Agata, Gruszfeld Oliwia, Jarnuszewska Julia, Jarkiewicz Julia, Kłys Antoni, Małecki Antoni, Osojca Natalia, Paczkowski Filip Rypuła Alan, Smolarek Filip, Sypioł Piotr, Szaj Michał, Zdulski Miłosz.

Zespół Szkół Nr 10 w Szczecinie, kl. 0 – 20 osób: Adamczyk Szymon, Andryszczyk Lena, Darmofał Agata, Gruszczyńska Martyna, Kędzierska Julia, Korpusiński Dawid, Kowalewski Patryk, Laucz Filip, Łukasiewicz Hanna, Mitura Oliwia, Mitura Oskar, Mordas Damian, Olszak Krystian, Pietrzykowski Kacper, Potrzebski Wiktor, Sobieraj Maciej, Ścibisz Krystian, Weder Marcel, Wronda Marika, Zieliński Bartosz

KATEGORIA 7 – 8 LAT

Amelia Wardaszewska, SP w Stołecznej

Julia Matusik, SP w Stołecznej

Maja Stańczyk, SP w Stołecznej

Zofia Biełus, Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoni

Olga Pulmann, Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoni

Kacper Szczepaniak, SP w Stołecznej

Alicja Kulpa, SP 33 Szczecin

PRACA ZBIOROWA

WYRÓŻNIENIE

Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoni, KL. II m: Bielewicz Liliana, Chruściński Rafał, Kędzierski Adam, Kołodziejska Lena, Pałka Maksymilian, Pomorska Lena, Skowrońska-Szeląg Antonina.

KATEGORIA 9 – 10 LAT

Emanuel Dęby, SP Trzcińsko-Zdrój

Klaudia Urbańska, SP 65 Szczecin

Weronika Wyrwińska, SP 59 Szczecin

Amelia Tułaza, Zespół Szkół w Krzęcinie

Cleo Urbańska, SP 65 Szczecin

Aleksandra Konarska, SP 46 Szczecin

Antonina Janus, OSM Szczecin

Hanna Osetek, SP w Stołecznej

Justyna Kozłowska, SP 65 Szczecin

PRACA ZBIOROWA

WYRÓŻNIENIE

SP Nr 65 w Szczecinie KL. III A – 22 osoby: Bilewski Jakub Cyprian, Boczek Zuzanna Barbara, Gawroński Kacper Stanisław, Herbot Maja Dorota,Inglot Knga, Inglot Patryk Władysław, Kondzioła Maja, Kozłowska Justyna, Łubiarz Filip Aleksander, Michalkiewicz Wiktoria Anna, Mikulski Wojciech Adam, Perużyński Mateusz Stanisław, Powierska Maja Danuta, Przezdomska Katarzyna Teresa, Radożycki Maciej Adam, Rotman Wiktoria, Rybińska Victoria, Stefański Krystian, Urbańska Cleo, Urbańska Klaudia, Zbyszyński Natan, Żygadło Jakub Andrzej.

Nagrody w konkursie zostały sfinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.

Koordynatorka konkursu: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270