Pierwsza w historii (na)wodna manifestacja SIŁY ODRY

W Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego od 10 czerwca będzie można oglądać wystawę fotografii uznanego niemieckiego artysty, Götza Lemberga, zatytułowaną „albo Odra”. W dniu wernisażu Muzeum wraz z Centrum Żeglarskim zapraszają wszystkich admiratorów żeglarstwa i wszelkiego wodniactwa do udziału w pierwszej w historii Szczecina nawodnej manifestacji siły Odry.

Organizatorzy proponują formułę zaczerpniętą z modnych flash mobów, czyli spontaniczną obecność żeglarzy oraz wszelkiej maści wodniaków na Odrze u stóp Wałów Chrobrego w piątek, 10 czerwca 2022 roku, między godziną 17.00 a 18.00. Swoistą manifestację SIŁY ODRY podziwiać będą goście specjalni Muzeum – przedstawiciele władz nadodrzańskich regionów, miast i instytucji kultury z niemieckich landów Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Brandenburgii oraz województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Finał akcji – o godzinie 18.00 – stanowić będzie włączenie buczków lub użycie innych sygnałów dźwiękowych na wszystkich jednostkach – tych uczestniczących w akcji oraz cumujących w marinie i przy bulwarach.

Organizatorzy do udziału w tej społecznościowej akcji zachęcają właścicieli jachtów żaglowych, motorowych, żaglowo-motorowych, łodzi i łódek, motorówek, kajaków czy rowerów wodnych (możliwość wypożyczenia). Wszystko oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz przepisów obowiązujących na morskich wodach wewnętrznych i w portowych kanałach. Po zakończeniu akcji wszyscy jej uczestnicy będą mogli obejrzeć ekspozycję w Muzeum.

Pokażmy siłę Odry! Pokażmy siłę żeglarskiego Szczecina!

 

logosy 23 05 copy