"Misterium światła" Zachodniopomorskim Wydarzeniem Muzealnym Roku!

Wystawa Muzeum Narodowe w Szczecinie "Misterium światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu" Zachodniopomorskim Wydarzeniem Muzealnym Roku!

Kuratorką wystawy jest Kinga Krasnodębska, a zaprojektował ją prof. Waldemar Wojciechowski. Nagroda została przyznana Ex æquo z projektem Muzeum w Koszalinie "Osiecki genius loci"

Więcej o Konkursie: KLIK

Wystawa powstała w ramach projektu „Wspólne dziedzictwo, wspólna przyszłość. Centralne muzea pomorskie wspólnie prezentują dzieje i kulturę Pomorza” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz ze środków finansowych Województwa Zachodniopomorskiego.