Weekend seniora z kulturą: bezpłatne spacery kuratorskie

Muzeum Narodowe w Szczecinie kolejny już raz włącza się w akcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend seniora z kulturą.

W sobotę, 30 września 2023 roku, zapraszamy seniorów na bezpłatne oprowadzania po wybranych wystawach stałych i czasowych.

30 WRZEŚNIA 2023 | SOBOTA

10.00 | Muzeum Narodowe w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy
Wystawa stała „Miasto protestu- miasto sprzeciwu” | Oprowadza Ewa Sobota

11.00 | Muzeum Narodowe w Szczecinie (przy Wałach Chrobrego)
„Radość życia. Sztuka ludowa Meksyku z kolekcji Stanisława Kasprzyka” | Oprowadza Katarzyna Findlik-Gawron

12.00 | Muzeum Narodowe w Szczecinie - Muzeum Historii Szczecina
Między legendą a historią. Opowieść o początkach Szczecina – spacer po wystawie „Najstarsze karty z dziejów Szczecina” | Oprowadza Ewa Kimak

14.00 | Muzeum Narodowe w Szczecinie (przy Wałach Chrobrego)
„Misterium światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu” | Oprowadza Kinga Krasnodębska

15.00 | Muzeum Narodowe w Szczecinie (przy Wałach Chrobrego)
„W Afrykańskiej wiosce” oraz „Sztuka Afryki – między maską a fetyszem” | Oprowadza Ewa Prądzyńska

16.00 | Muzeum Narodowe w Szczecinie - Muzeum Tradycji Regionalnych
„Świt Pomorza. Kolekcja starożytności pomorskich” | Oprowadza Krzysztof Kowalski

Muzeum jest otwarte na seniorów nie tylko od święta. Seniorzy stale mogą tu korzystać z serii udogodnień – do zakupu biletu ulgowego są uprawnieni między innymi emeryci, renciści, osoby po 65. roku życia. Posiadacze Karty Seniora mogą kupić bilet za jedyne 3 złote, a we wtorki i czwartki za symboliczną złotówkę. W każdą sobotę zwiedzanie wystaw muzealnych jest bezpłatne dla wszystkich.

Nadrzędnym celem „Weekendu seniora z kulturą" jest walka z wykluczeniem osób starszych i zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym w swojej najbliższej okolicy. W ubiegłorocznej edycji naszej akcji w całym kraju uczestniczyło łącznie ok. 30 tysięcy osób. Intencją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest, by seniorzy mieli możliwość bezpłatnego lub ulgowego zwiedzania placówek kulturalnych lub skorzystania z ich oferty przeznaczonej właśnie dla uczestników akcji. Dzięki zaangażowaniu w tę inicjatywę kilkuset instytucji kultury z całego kraju, seniorzy mają często unikalną okazję przekonać się, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki.

„Weekend seniora z kulturą" odbędzie się w tym roku w weekend 29 września-1 października, wpisując się w obchodzony 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, zwany też Światowym Dniem Seniora.

MKiDN Weekend seniora z kultura Post TT 8 08