XXIV Sesja Pomorzoznawcza

XXIV Sesja Pomorzoznawcza odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2023 roku w Kampusie Krakowska Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Krakowska 71-79).

Podczas konferencji zostaną przedstawione referaty oraz sprawozdania z badań terenowych związane z historią Pomorza Zachodniego.

Wydarzenie kierowane jest szczególnie do archeologów prowadzących badania wykopaliskowe, zainteresowanych regionem, a także specjalistów z dziedzin współpracujących z archeologią.

Wystąpienia będą prezentowane w dwóch blokach ułożonych chronologicznie: od epoki kamienia do okresu wczesnego średniowiecza oraz okresy późnego średniowiecza i nowożytności.

PROGRAM SESJI

 

Organizatorami XXIV Sesji Pomorzoznawczej są: Katedra Archeologii Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Instytut Archeologii i Etnologii PAN w Szczecinie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie, Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim, Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu oraz Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział Zachodniopomorski.