Konferencja dla nauczycieli „Od przeszłości do nowoczesności”.

W czwartek, 28 listopada 2019 o godz. 14.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy przy pl. Solidarności 1 rozpocznie się konferencja dla nauczycieli pt. „Od przeszłości do nowoczesności”.

Dostęp do informacji, portale społecznościowe oraz ogromne zasoby Internetu powodują, że na każdym etapie procesu dydaktycznego można zastosować narzędzia TiK. Wiele z nich nadaje się do szybkiego i łatwego wykorzystania bez względu na przedmiot nauczania. Należy dobierać jednak takie, które będą odpowiadać potrzebom uczniów i pasować do specyfiki zajęć. Podczas konferencji nauczyciele poznają najnowsze narzędzia cyfrowe, które nie tylko są łatwe do adaptacji, ale także niezwykle efektywne w procesie edukacyjnym. Prowadzą do aktywizacji ucznia, zwiększania jego motywacji i zainteresowania nauką. Większość z niech nie wymaga żadnych dodatkowych czy ukrytych opłat, a znacznie ubogacają lekcje.

 

Zajęcia poprowadzi mgr Jarosław Usowicz, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, wieloletni doradca metodyczny, wykładowca Collegium Balticum. W programie narzędzia do e-learningu, tworzenia i edycji grafik, infografik, witryn, wirtualnych plakatów, wirtualnych tablic z informacjami czy hologramów.

 

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do nauczycieli, którzy w swojej pracy chcą wykorzystywać technologię informacyjną do wspierania procesu nauczania. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem spotkania. Zgłoszenia (imię, nazwisko, szkoła) prosimy przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można także przesłać wiadomość SMS pod numer 797-400-437.