Pokaz filmu "Milczenie" w ramach cyklu Spotkania z Japonią

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z wielkim pietyzmem film twórcy  „Chłopców z ferajny”, „Wściekłego Byka” czy „Taksówkarza”.

Przez trzydzieści lat reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację uznanej powieści Shūsaku Endō uważanej za jego magnum opus „Milczenie” (沈黙 1966). Po  „Misji” z 1986 powstał następny wielki film ukazujący zwyczajnych ludzi żyjących w czasie jednego z większych konfliktów religijnych. Fabuła filmu skupia się na dwóch jezuitach, żyjących w XVII wieku, poszukujących swojego nauczyciela, który zaginął głosząc słowa Chrystusa w Japonii. Ich wiara oraz przekonania zostaną wystawione na najcięższa próbę podczas tej wędrówki. Sam reżyser twierdzi, że jest to jego najbardziej osobisty film w całym dorobku. Scorsese poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nie najwyższą cenę.

Zapraszamy na pokaz filmu który odbędzie się 28 stycznia 2020 (wtorek) o godzinie 17.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Czas trwania filmu 2h,41 min.

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji o cyklu Spotkania z Japonią