Z przyjemnością informujemy, że konkurs na projekt gazety: "Rzeźba starożytnych Grecji i Rzymu oraz jej twórcy" – został rozstrzygnięty. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV–VI oraz uczniowie klas VII–VIII.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania dzieci i młodzieży szeroko rozumianą kulturą antyczną: sztuką, literaturą, historią oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna, a także pobudzanie wyobraźni i wrażliwości artystycznej młodzieży.
Konkurs organizowany jest pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w ramach projektu edukacyjnego Akademia Antyczna.
W dniu 6 maja 2021 roku zebrała się komisja w składzie:
Monika Gapińska – redaktorka Kuriera Szczecińskiego
Krystyna Milewska – kierownik Działu Edukacji MNS
Dorota Obalek-Bylak – pracownik Działu Edukacji MNS
Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria:
- technikę wykonania pracy;
- zgodność pracy z zasadami tworzenia gazety;
- pomysłowość;
- zawartość merytoryczną prezentowanych treści;
- estetykę;
Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria wiekowa uczniowie klas IV–VI
I miejsca
Komisja nie przyznała I miejsca
II miejsce
Życie codzienne Aten
Wiktoria Sobczak
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach
Nauczyciel opiekun: Anna Paprocka
NEWSWEEK ANTICO
Lena Pławska, Julia Setlik, Szymon Borkowicz
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rewalu
Nauczyciel opiekun: Małgorzata Sobolak
Wiadomości dnia
Maja Chyła, Jan Streich, Alicja Szczepkowska, Hanna Migdał
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach
Nauczyciel opiekun: Anna Paprocka
Kategoria uczniowie klas VII-VIII
I miejsce
Wieści z Agory – dziennik ateński
Amelia Antkiewicz, Małgorzata Krakowska, Katarzyna Łukjanowicz, Barbara Piela, Zuzanna Reszczyńska, Norbert Stecko, Amelia Śpiewakowska
Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie
Nauczyciel opiekun: Małgorzata Roszak
Marmurowe fakty
Kaja Giergiel, Szymon Petryszak
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach
Nauczyciel opiekun: Anna Paprocka
II miejsce
Atrakcja
Zofia Kraśniańska, Igor Wilczek
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach
Nauczyciel opiekun: Anna Paprocka
III miejsce
OkO mitów
Aleksandra Szewczuk, Karolina Pawłowska, Oliwia Matusiak
Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu
Nauczyciel opiekun: Magdalena Nizioł
Kore i Kuros
Stanisław Lipczyński
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rewalu
Nauczyciel opiekun: Małgorzata Sobolak
Wszystkim laureatom i laureatkom gratulujemy!
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w konkursie pomimo pandemii.