Informator edukacyjny na rok szkolny 2020/2021

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną Muzeum Narodowego w Szczecinie kierowaną zarówno do szkół i przedszkoli, jak i odbiorców indywidualnych w każdym wieku. Proponowane przez nas formy i tematy zajęć mogą być modyfikowane zgodnie z Państwa życzeniem.

Mimo zmieniających się warunków i nowych wyzwań związanych z pandemią, przed którymi stanęło Muzeum Narodowe w Szczecinie, chcemy dzielić się naszą pasją i przybliżać zbiory naszej instytucji dzieciom i młodzieży, zarówno na salach wystawowych jak i w przestrzenii wirtualnej.

W okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zajęcia w muzeaum mogą się odbywać w grupach do 10 osób. Wszyscy uczestnicy zajęć muszą przestrzegać zasad reżimu sanitarnego (nałożenie maseczki lub przyłbicy oraz zachowanie 1,5m dystansu). Szczegóły dotyczące reżimu sanitarnego znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA lub zostaną o nich poinformowani przez osoby prowadzące zajęcia w chwili dokonywania rezerwacji. Istnieje możliwość przyjęcia większej grupy w gmachu na Wałach Chrobrego - jedynie po wcześniejszym ustaleniu tego z osobą prowadzącą zajęcia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowym Informatorem edukacyjnym na rok szkolny 2020/2021.

W razie wszelkich pytań zapraszamy do kontaku z pracownikami Działu Edukacji.

 

SPRAWDZ PROCEDURĘ BEZPIECZEŃSTWA PRZED ZAJĘCIAMI I WYPEŁNIJ FORMULARZ:
ZAŁĄCZNIK NR 1 - dla rodzica lub opiekuna prawnego osoby nieletniej;
ZAŁĄCZNIK NR 2 - dla osób pełnoletnich.

 

Głównym celem zajęć prowadzonych w muzeum jest nie tylko przekazanie publiczności wiedzy na temat zabytków i zjawisk związanych z prezentowaną wystawą, lecz także przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego odbioru sztuki. W trakcie lekcji i warsztatów omawiamy i wskazujemy istotne problemy dotyczące dziedzictwa kulturowego w naszym regionie, próbujemy przybliżyć historię Szczecina i Pomorza Zachodniego, a także historię sztuki i architektury. Różnorodne tematycznie spotkania realizowane są głównie na wystawach stałych i czasowych, ale również w miejscach umożliwiających prezentację zabytków znajdujących się na co dzień w magazynach muzealnych. Często wykorzystujemy archiwalny materiał fotograficzny, filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, gry i zabawy oraz różne pomoce dydaktyczne, które zachęcają uczestników zajęć do rozmowy na temat kultury i sztuki. Tworząc program edukacyjny, staraliśmy się pamiętać o tym, że kontakt ze sztuką oddziałuje na sferę wyobraźni, dostarcza przyjemności i odpręża. Wizyty w muzeum ożywiają, uatrakcyjniają i dopełniają proces uczenia się.