Akademia Historii Sztuki: O ikonografii słów kilka, czyli o przedmiotach i ich znaczeniu w malarstwie

W najbliższą sobotę, 20 stycznia 2024 roku, zapraszamy do Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego na kolejne spotkanie w ramach Akademii Historii Sztuki.

Wykład zatytułowany „O ikonografii słów kilka, czyli o przedmiotach i ich znaczeniu w malarstwie” wygłosi Renata Fabiańska-Grzybowska.

Bilet edukacyjny w cenie 5zł, należy kupić w kasie muzeum, bezpośrednio przed wydarzeniem.

Akademia Historii Sztuki to otwarte wykłady z zakresu historii sztuki, odbywające się w tym roku szkolnym w każdą sobotę od października do maja. Ze względu na przekrojowy charakter kursu polecamy go w szczególności młodzieży i osobom dorosłym, które pragną rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki lub usystematyzować posiadane już wiadomości. Kurs obejmuje szeroki zakres tematów, od sztuki starożytnej po sztukę współczesną, uzupełniony o zajęcia związane z analizą i interpretacją dzieł sztuki.