Arcydziełka: Kwadraty i prostokąty – lekcja kubizmu

„Kwadraty i prostokąty – lekcja kubizmu. Wiek XX” to temat warsztatów plastycznych dla dzieci w wieku 6 – 10 lat w ramch mzuelanego cyklu „Arcydziełka”.

Prowadząca Agata Kamińska zaprasza w niedzielę, 15 czerwca 2024 roku o godzinie 10.00 (to wyjątkowa data, zajęcia przełożone z terminu majowego). Warsztaty odbywają się w gmachu Muzeum przy Wałach Chrobrego.

 

ARCYDZIEŁKA to cykl spotkań ze sztuką, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 6–10 lat. W trakcie zajęć uczestnicy będą artystycznie eksperymentować, bawić się formą i kolorem, a przy okazji poznawać historię sztuki, różnorodnych artystów oraz ich twórczość. Każde spotkanie będzie poświęcone jednemu zagadnieniu z historii sztuki w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Krok po kroku dzieci zapoznają się z terminami i pojęciami, wykonując prace plastyczne nawiązujące stylem do konkretnej epoki i wybranego dzieła. „Arcydziełka” mają wprowadzić najmłodszych w niesamowity świat sztuki, pokazać im bogactwo barw, kształtów, form i technik w niebanalny sposób. Na uroczyste zakończenie tej edycji „Arcydziełek” zaplanowano rozdanie dyplomów, spotkanie z sztuką ludową.

 

Ilustracja (fragment): Ludmiła Popiel (1929-1988), 20-68, 1968, olej, płótno,120 x 80 cm