Pokaz filmów "Niepodległa short"

Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na specjalne pokazy filmów laureatów konkursu dla dzieci i młodzieży "Niepodłegła short! Czym jest dla Mnie Wolność? O Niepodległej Polsce dziś".

Zadaniem konkursowym było nakręcanie krótkiej etiudy filmowej  na temat: patriotyzmu, wolności, niepodległości. Filmy były  próbą odpowiedzi na pytania: czym jest dla nas wolność oraz jak dziś ją rozumiemy i odczuwamy

 

Konkurs filmowy "Niepodległa short..." był realizowany w 2018 roku w ramach obchodów Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem konkursu było poszerzenie i ugruntowanie wiedzy na temat dróg prowadzących Polskę do odzyskania niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, umacnianie poczucia dumy narodowej w społeczności lokalnej, budowanie wśród młodzieży postaw odpowiedzialności za losy państwa i narodu, rozwijanie kreatywności, samodzielności, umiejętności planowania i zaangażowania we wspólne działania dla dobra ogółu. Twórcy filmu wykorzystywali  różnego rodzaju gatunki filmowe, takie jak: dokument, wywiad, pejzaż filmowy, reportaż. W ramach pokazów będzie prezentowanych 8 filmów. 

Wstęp wolny

Pokaz odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3, sala konferencyjna.