Akademia Malucha

Akademia Malucha to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania. W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze Akademii odbędą podróż w czasie i przestrzeni.

Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, świąt Bożego Narodzenia, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach. Każdy słuchacz Akademii Malucha otrzyma specjalną książeczkę, w której zbierać będzie znaczki z poszczególnych zajęć. Na zakończenie cyklu spotkań wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii.

Program XX edycji

28 października 2023 (sobota), godz. 10.00
Mali detektywi na tropie ciekawych historii. Jakie skarby skrywają muzealne wnętrza?

25 listopada 2023 (sobota), godz. 10.00
Jaguar Fernando i przyjaciele – niezwykła podróż do Meksyku

9 grudnia 2023 (sobota), godz. 10.00
Magiczny czas. Boże Narodzenie – polskie tradycje i zwyczaje. Zdobienie pierników

20 stycznia 2024 (sobota), godz. 10.00
Podróż sentymentalna. Z wizytą u dziadków i pradziadków. Rzecz o duszach i kijankach – dawne pranie i prasowanie

24 lutego 2024 (sobota), godz. 10.00
Na przekór zimie, w poszukiwaniu słońca – niezapomniana podróż do wioski małego Kodżia

23 marca 2024 (sobota), godz. 10.00
Żegnaj zimo! Witaj wiosno! Wielkie porządki i przygotowania do świąt. Zdobienie jaj metodą batikową

27 kwietnia 2024 (sobota), godz. 10.00
Z wizytą w kraju kwitnącej wiśni

25 maja 2024 (sobota), godz. 10.00
Na straganie w dzień targowy różne słyszy się rozmowy. Smaki i zapachy Afryki
Zakończenie Akademii

Wszystkie zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Brak miejsc!

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270

Wstęp: 15 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych