Akademia Malucha

Szanowni Państwo,

w związku z ograniczeniami jakie zostały wprowadzone w muzeum w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, XVII edycja Akademii Malucha w roku szkolnym 2020/2021 zostaje zawieszona do odwołania. Mimo zmieniających się warunków i nowych wyzwań, przed którymi stanęło Muzeum Narodowe w Szczecinie, chcemy dzielić się naszą pasją i przybliżać zbiory naszej instytucji najmłodszym widzom, dlatego już od października zapraszamy na cykl muzealnych spotkań dla dzieci dotyczących kultury, historii, etnografii i sztuki.

Zajęcia będą się odbywały w soboty, w różnych gmachach muzealnych, od godz. 11.00 do 12.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy oraz przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Szczegóły będą publikowane na stronie internetowej muzeum w zakładce „Aktualności” i „Aktualności edukacyjne”

Akademia Malucha to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania. W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze Akademii odbędą podróż w czasie i przestrzeni.

Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, świąt Bożego Narodzenia, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach. Każdy słuchacz Akademii Malucha otrzyma specjalną książeczkę, w której zbierać będzie znaczki z poszczególnych zajęć. Na zakończenie cyklu spotkań wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii.

Program XVII edycji - zawieszony!

24 października 2020 (sobota), godz. 10.00

Mali detektywi na tropie ciekawych historii. Jakie skarby skrywają muzealne wnętrza?

28 listopada 2020 (sobota), godz. 10.00

Z kufra podróżnika - mapy, klejnoty, stroje i zabawki

12 grudnia 2020 (sobota), godz. 10.00

Magiczny czas. Boże Narodzenie – polskie tradycje i zwyczaje. Zdobienie pierników

16 stycznia 2021 (sobota), godz. 10.00

Podróż sentymentalna. Z wizytą u dziadków i pradziadków. Rzecz o duszach i kijankach – dawne pranie i prasowanie

20 lutego 2021 (sobota), godz. 10.00

Podróże przez kontynenty: Afryka. Na przekór zimie, w poszukiwaniu słońca – niezapomniana podróż do wioski małego Kodżia

27 marca 2021 (sobota), godz. 10.00

Żegnaj, zimo! witaj, wiosno! Wielkie porządki i przygotowania do świąt. Zdobienie jaj metodą batikową

24 kwietnia 2021 (sobota), godz. 10.00

Wesoła podróż do Meksyku – Jaguar Fernando i przyjaciele

29 maja 2021 (sobota), godz. 10.00

Na straganie w dzień targowy różne słyszy się rozmowy…". Smaki i zapachy Afryki  Zakończenie Akademii

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska
tel. (+48) 91 43 15 270

Wstęp: 10 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych