Marta Kurzyńska Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku!

Marta Kurzyńska, kierowniczka Biblioteki Muzeum Narodowego w Szczecinie została uhonorowana prestiżowym tytułem Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2018 i jest kandydatką w Ogólnopolskim Konkursie Bibliotekarz Roku 2018, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2018 to tytuł X edycji Konkursu im. Stanisława Badonia o Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, organizowanego przez Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Konkurs jest skierowany do pracowników wszystkich typów bibliotek (publicznych, szkolnych, akademickich, pedagogicznych, specjalnych) w województwie zachodniopomorskim. Jego celem jest docenienie aktywnej i kreatywnej, pełnej pasji i poświęcenia pracy na rzecz macierzystej biblioteki, społeczności lokalnej i środowiska bibliotekarskiego. Laureaci są wyłaniani w tajnym głosowaniu przez Kapitułę Konkursu. Fundatorem nagrody jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 7 maja 2019 roku o godzinie 11.00 w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie podczas inauguracji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

marta kurzynska portal