Open Call: Upside Art Weekend 2018
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Fundacja Upside Art, ze wsparciem Muzeum Narodowego w Szczecinie, pracuje nad kolejnym weekendem sztuki w Szczecinie. Planowana realizacja przypada na lato 2018 roku. Model prezentacji sztuki współczesnej zakłada działania w przestrzeni publicznej, które dedykowane są stworzeniu warunków do lepszej komunikacji i dostępności praktyk artystycznych wśród mieszkańców miasta, niekoniecznie pochodzących z tzw. "świata sztuki". 

Wystawy i wydarzenia mają stać się okazją do spotkania ludzi i wspólnego wędrowania po mniej poznanych częściach miasta. 

Tym razem działania obejmą kwartał ulic – Bł. Królowej Jadwigi oraz Ściegiennego w Śródmieściu. Połączone ze sobą zostaną rożne formuły i sposoby ekspozycji sztuki: od działań w polu sztuki publicznej i street-artu (realizacje artystyczne na podwórzach i ścianach w ww. kwartale), poprzez prezentację praktyk artystycznych w postaci wystaw, które "trzeba znaleźć", projekcje wideo i obiekty, aż do serii perfomensów i mikro-koncertów. 

Fundacja Upside Art zaprasza na otwarty PRZEGLĄD PRAC / PORTFOLIO, który rozpocznie się w niedzielę, 4 marca 2018 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie, w gmachu przy ul. Wały Chrobrego 3, od godziny 12:00 do 16:00. Propozycje można także przesyłać pocztą elektroniczną  przez cały marzec: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.upsideart.org