Świt Pomorza. Kolekcja starożytności pomorskich

Ukończona została i udostępniona nowa wystawa stała w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych „Świt Pomorza. Kolekcja starożytności pomorskich”.

Wystawa prezentuje niemal 14 tysiącleci dziejów kultury na ziemiach pomorskich, obejmujących czasy od schyłku epoki lodowcowej do pierwszych stuleci istnienia Księstwa Pomorskiego. Na ekspozycji można będzie obejrzeć ponad 1000 zabytków pochodzących z bogatych zbiorów archeologicznych gromadzonych w Szczecinie od 1. połowy XIX wieku.

Świt Pomorza. Kolekcja starożytności pomorskich

Wystawa powstała w ramach projektu „Wspólne dziedzictwo, wspólna przyszłość. Centralne muzea pomorskie wspólnie prezentują dzieje i kulturę Pomorza” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz ze środków Finansowych Województwa Zachodniopomorskiego.

Patronat honorowy:

• Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
  • Premier Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorze Przednie Manuela Schwesig.

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych
ul. Staromłyńska 27

Wystawa stała, dostępna dla publiczności od 30.12.2022

Kurator:

Krzysztof Kowalski

Współpraca merytoryczna:

Aranżacja:

Krzysztof Kowalski, Anna Ryś, Izabela Sukiennicka

Identyfikacja wizualna:

Waldemar Wojciechowski

Multimedia:

Michał Adamczyk, Dorota Kozłowska, Bartłomiej Rogalski, Ewa Górkiewicz-Bucka, Anna B. Kowalska, Grzegorz Durdyń, Sławomir Słowiński, Koma Nord