Obrazy z cyklu „projekcje” Danuty Dąbrowskiej Wojciechowskiej w kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie

Do kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie–Muzeum Sztuki Współczesnej trafiły obrazy Danuty Dąbrowskiej - Wojciechowskiej z serii „Projekcje” z 1991 roku.

Cykl składa się z 7 obrazów na płótnie wykonanych w technice mieszanej w formacie 100x130 cm.

Prace prezentowane były premierowo na indywidualnej wystawie „Obrazy i obiekty” w Galerii Sztuki Współczesnej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w 1993 roku.

Danuta Dąbrowska - artystka multimedialna, autorka obrazów, instalacji, scenografii i projektów graficznych; Absolwentka PWSSP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny).
Pedagożka w Akademii Sztuki w Szczecinie od chwili jej powstania w 2010 r. W latach 2012-2019 prodziekana Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów.
Wzięła udział w ponad 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz międzynarodowych sympozjach i konferencjach. W latach 2004-2013 członkini kapituły eksperckiej Stowarzyszenia Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie. Od 2022 r. członkini Rady Programowej Trafostacji Sztuki w Szczecinie.