XX edycja konkursu „Moja mała ojczyzna" WSTRZYMANA

W związku z decyzją Premiera RP oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącego zamknięcia szkół i przedszkoli, a także Muzeum Narodowego w Szczecinie dla zwiedzających informujemy, że konkurs zostaje wstrzymany do odwołania.

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będziemy Państwa informować za pośrednictwem strony internetowej, oraz e-maili o wszelkich zmianach dotyczących konkursu. Na chwilę obecną wszystkie działania muzeum zostają wstrzymane do końca kwietnia 2020.

Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie zapraszają uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w XX edycji konkursu z edukacji regionalnej "Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region", której tematem przewodnim będzie "Pomorze Zachodnie w okresie średniowiecza".

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Etap szkolny powinien się odbyć do 31 stycznia 2020 roku. Zgłoszenia uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego przyjmujemy do 7 lutego 2020 roku pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule wiadomości prosimy wpisać "Moja mała ojczyzna i podać numer szkoły".

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:

1. Uczniowie z klas 1–3 szkół podstawowych;

2. Uczniowie z klas 4–5 szkół podstawowych

3. Uczniowie klas 6-7 szkół podstawowych

4. Uczniowie klas 8 szkół podstawowych

Tegoroczny temat konkursu to "Pomorze Zachodnie w okresie średniowiecza".

Regulaminy i więcej informacji na temat konkursu Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region